Śląski Tydzień Świadomości Endometriozy

Harmonogram Wydarzenia :

11 marca 2021

9:45 logowanie do platformy

10:00 Przywitanie gości – organizator/moderator dr n. med. Mariusz K. Wójtowicz MBA Exec. – Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. prof. Wojciecha Starzewskiego-Szpital Miejski w Zabrzu

10:10 Przywitanie gości – Prezydent Miasta Zabrze dr Małgorzata Mańka-Szulik

10:20 Przywitanie gości – moderator dr n. med. Tadeusz Urban Prezes Śląskiej Izby Lekarskiej

10:30 „Żyj z całych sił” – endometrioza odpowiednio leczona nie wyklucza normalnego życia – wykład – dr n. med. Mariusz K. Wójtowicz MBA Exec.

11:00 Użycie techniki laparoskopowej w operacji endometriozy – wykład- prof. dr hab. n. med. Rafał Stojko – Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

11:30 Endometrioza a seksualność kobiety – wykład – prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta – Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

12:00 Endometrioza u nastolatek – wykład – Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Drosdzol-Cop

12:30 Czy endometrioza prowadzi do raka jajnika? dr hab. n. med. Wojciech Cnota – Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej

13:00 Udział układu immunologicznego w powstawaniu i rozwoju endometriozy – wykład – prof. dr hab. n. med. Zdzisława Kondera-Anasz,

13:30 – 14: 30 Panel dyskusyjny – Porozmawiajmy o endometriozie – spotkanie otwarte panelistów z uczestnikami. Specjaliści pomogą uporządkować wiedzę, podpowiedzą jak budować wzajemne relacje z pacjentką w trudnym etapie diagnozy.

Podpowiemy jak rozmawiać z rodziną i przyjaciółmi – co i kiedy mówić oraz czego czasem mówić nie warto. Dzięki temu świat relacji chorej kobiety może stać się odrobinę bardziej przyjazny i dający wsparcie, jakiego oczekuje.

12 marca 2021

10:00 Przywitanie gości, omówienie przebiegu konferencji – Moderator r Magdalena Kościelniak-Ziemniak

10:30 Pomoc psychologiczna w endometriozie – wykład mgr Anna Pacut-Zielińska,

11:00 Zdrowy tryb życia a endometrioza, jak wspomóc pacjentkę podczas rehabilitacji – konsultacje z fizjoterapeutami – mgr Paweł Kociubiński, mgr Kamila Lisowska

11:30 Diagnostyka laboratoryjna w endometriozie – dr n. med. Aleksandra Janusz, dr n. med. Joanna Janusz – Katedra Immunologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu.

12:00 Dieta a endometrioza.
Odpowiednia dieta wsparciem leczenia endometriozy – wykład. W ostatnich latach wiele badań naukowych koncentruje się na związku diety z ryzykiem występowania endometriozy – mgr Nicola Szeja.

12:30 Kompleksowa oferta dla zdrowia kobiety – Roche Diagnostics – Adam Olejnik

13:00 – 13:40 Panel dyskusyjny z uczestniczkami konferencji.

Rejestracja  uczestników:

rejestracja 11 marca: izba-lekarska.org.pl
rejestracja 12 marca : nkmiecik@szpitalzabrze.pl

Rejestracja uczestników na koferencję zostaje uruchomiona 15 lutego 2021 r. Zakończenie rejestracji nastąpi 5 marca 2021 r.

Sposób rejestracji:

11 marca 2021 r.

rejestracja następuje przy użyciu platformy śląskiej Izby Lekarskiej
W wybranym dniu o godz. 9.30 zostanie uruchomiona możliwość logowania do systemu.
Udział w konferencji jest bezpłatny.
Każdy uczestnik otrzymuje 11 punktów edukacyjnych.

12 marca 2021 r.

Wyślij maila na adres nkmiecik@szpitalzabrze.pl

W tytule wpisz: „Śląski Tydzień Świadomości Endometriozy – 05.03.2021”.
Oczekuj na informację zwrotną w której otrzymasz login oraz hasło do platformy edukacyjnej.
Udział w konferencji jest bezpłatny.