Oddział Kliniczny Ginekologii i Położnictwa Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Oddział Kliniczny Ginekologii i Położnictwa mieści się w budynku Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka.

Sekretariat oddziału

dr-n.-med.-Mariusz-K.-Wojtowicz-2-scaled

dr n. med. Mariusz K. Wójtowicz

Kierownik Oddziału Klinicznego Ginekologii i Położnictwa
Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

TadeuszKapek

dr n. med. Tadeusz Kapek

dr n. med. Tomasz Kowalski

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, specjalista ginekolog- położnik, doktor nauk medycznych, absolwent studiów podyplomowych na Krakowskiej Akademii Andrzeja Frycza-Modrzewskiego w 2022-2023 r. z zakresu uroginekologii.

Dr Tomasz Kowalski to lekarz z 35-letnim stażem. To też jeden z jeden z bardziej doświadczonych ginekologów w Szpitalu Miejskim w Zabrzu, w którym pracuje od 2008 roku. Obecnie jest kierownikiem Odcinka Położniczego w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka.

Dr Tomasz Kowalski nadzoruje też zajęcia z studentami Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, które odbywają się w szpitalu na Oddziale Klinicznym. Do jego obowiązków należy również prowadzenie wykładów, seminariów, ćwiczeń i zajęć praktycznych.
– Podczas zajęć ze studentami koncentruję się na stanach ostrych w ginekologii. W zajęciach uczestniczą studenci 2. i 3. roku kierunku „ratownictwo medyczne”, którzy w przyszłej pracy mogą się spotkać właśnie z takimi sytuacjami, nic więc dziwnego, że właśnie taka tematyka jest dla nich najistotniejsza. Są bardzo zainteresowani, szczególnie cenią sobie zajęcia praktyczne z pacjentkami, co w naszym szpitalu jest możliwe, jeśli pacjentka wyrazi na to zgodę – mówi dr Tomasz Kowalski.

Prywatnie dr Tomasz Kowalski jest fanem rekreacyjnego sportu. W wolnych chwilach jeździ na rowerze, chodzi po górach i uprawia narciarstwo.

DSC_4109a Duży

dr n. med. Patrycja Staliś

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Obecnie w trakcie specjalizacji z ginekologii i położnictwa. W Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka można ją spotkać na każdym z oddziałów szpitala – dr Partycja Staliś pracuje na nich rotacyjnie. W zakresie jej licznych zainteresowań zawodowych jest ginekologia operacyjna, patologia ciąży oraz laparoskopia. Do jej zawodowych powinności należy też praca na Oddziale Klinicznym oraz zajęcia ze studentami Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
– Prowadzę seminaria, wykłady oraz ćwiczenia. Towarzyszę też studentom podczas ich pobytu w Szpitalu Miejskim w Zabrzu, zapoznaję ich z obowiązującymi procedurami oraz codziennym funkcjonowaniem szpitala – wyjaśnia dr Patrycja Steliś.
W wolnym czasie dr Patrycja Staliś zajmuje się sportem. Jest tez fanką dobrej muzyki oraz literatury.