Oczekując na narodziny dziecka

Okres oczekiwania na narodziny dziecka to wyjątkowy czas dla rodziców. Prawdopodobnie tworzycie wyobrażenia na temat maluszka – jak będzie wyglądało, do kogo będzie podobne, jak będzie się zachowywało. Oczami wyobraźni widzicie je w swoich ramionach, w czasie pierwszej kąpieli, śpiące w łóżeczku…

Dokładacie starań, aby okres ciąży przebiegał bezpiecznie. Regularnie odwiedzacie lekarza lub położną, wykonujecie badania kontrolne. Ich częstotliwość naturalnie zwiększa się wraz ze zbliżającym się terminem porodu. Jednym ze standardowo wykonywanych badań w trzecim trymestrze ciąży jest KTG, czyli kardiotokografia. Umożliwia zapis akcji serca dziecka oraz napięcie mięśnia macicy. To cenne informacje dla lekarza i położnej a dla was możliwość usłyszenia bicia serca dziecka.

Czy można i czy warto monitorować akcję serca maluszka między wizytami u specjalisty?

Wielu profesjonalistów twierdzi, że jest to ważny element współczesnej profilaktyki.

System Pregnabit umożliwia rejestrowanie zapisów KTG w dowolnym miejscu oraz o dowolnym czasie, zwłaszcza w warunkach domowych. Na system Pregnabit składa się mobilne urządzenie KTG oraz usługa Medycznego Centrum Telemonitoringu (MCT), w którym wykwalifikowany personel medyczny na bieżąco analizuje napływające zapisy KTG. Pregnabit jest urządzeniem zapewniającym pełną usługę medyczną, z którego mama może korzystać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Jak działa Pregnabit?

Pregnabit to przenośne urządzenie pomiarowe, pozwalające na bezpieczne i wiarygodne badanie akcji serca płodu, tętna mamy oraz zapis czynności skurczowej mięśnia macicy. Zebrane przez urządzenie dane, przekazywane są bezprzewodowo do Medycznego Centrum Telemonitoringu, obsługiwanego przez wykwalifikowany personel medyczny.

Pregnabit dostępny jest u lekarzy i położnych pracujących w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka, którzy na bazie historii przebiegu ciąży lub profilaktycznie, mogą zdecydować o częstszych wizytach kontrolnych swoich pacjentek bądź o zastosowaniu teleKTG Pregnabit.

Więcej informacji uzyskają Państwo na stronie internetowej  

http://www.pregnabit.com
https://www.youtube.com/watch?v=85FzgNdRBso