Szpital Miejski w Zabrzu doceniony za społeczną wrażliwość

Centrum Zdrowia Kobiety – Szpital Miejski w Zabrzu zostało wyróżnione w konkursie Lodołamacze 2022, w którym promowane są firmy i instytucje wrażliwe społecznie.
Regionalny finał konkursu odbył się w poniedziałek 12 września w siedzibie Polskiego Radia Katowice.
Szpital zdobył 1. miejsce w kategorii Zdrowa Firma.
Jury konkursu doceniło zasady i procedury, jakie funkcjonują w zabrzańskiej placówce w zakresie zatrudniania osób z niepełnosprawnościami. Zarząd szpitala nie tylko zatrudnia osoby z niepełnosprawnościami, ale też zwraca uwagę, czy partnerzy handlowi i dostawcy również prowadzą tego typu politykę. Osoby z niepełnosprawnościami zatrudnione w Szpitalu Miejskim w Zabrzu mogą korzystać z dodatkowe urlopu kodeksowego. Maja też bardziej elastyczny czas pracy, dzięki czemu nie mają problemu z dodatkowymi dniami wolnymi na badania czy konsultacje lekarskie. Zabrzańska placówka finansuje też badania profilaktyczne swojego personelu.
– Pierwsze miejsce w konkursie Lodołamacze to dla naszego szpitala bardzo istotne wyróżnienie – mówi dr Mariusz Wójtowicz, prezes Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka – Szpital Miejski w Zabrzu – To potwierdzenie właściwej, zrównoważonej polityki, jaką stosujemy przy zatrudnianiu pracowników, ale też docenienie działań profilaktycznych i prozdrowotnych, które od lat konsekwentnie wdrażamy w naszej placówce.
Konkurs Lodołamacze organizowany jest przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Niepełnosprawnych FAZON. Jego celem jest promocja pracodawców, instytucji oraz osób, które angażują się w zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami. Funkcjonujący od 17 lat konkurs jest największą tego typu inicjatywą w Polsce.