Oddział położniczo ginekologiczny

Wsparcie młodych matek zarówno w trakcie ciąży, jak i ledwo po urodzeniu jest niezwykle istotne w celu zapewnienia bezpieczeństwa kobiecie oraz ledwie przyszłemu na świat maluchowi. W Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu świadczymy pomoc w zakresie opieki okołoporodowej. Wykonujemy wszystkie wymagane badania, przekazujemy wiedzę z zakresu porodu, a także na temat tego, jak zajmować się niemowlakiem po wypisaniu ze szpitala. Kompleksowa opieka okołoporodowa jest istotna w poprawnym rozwoju dziecka, a także zapewnieniu komfortu matce.

Ginekologia i opieka okołoporodowa w Zabrzu

Jedną z ważnych kwestii jest zapewnienie przed porodem i w okresie połogu, najwyższego poziomu komfortu. W tym celu wybudowano liczne pokoje, w których zapewniono matkom z dziećmi możliwość spokojnego powrotu do pełni sił przed wypisaniem ze szpitala. W tym miejscu matki uczą się opieki nad swoimi maluchami, a także poznają pierwsze uroki bycia rodzicem. Nad pacjentami z kolei czuwają pielęgniarki, położne oraz lekarze ginekolodzy.

Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu

Nowoczesny budynek to nie wszystko, na co mogą liczyć przyszłe matki. Przyjmuje tutaj kadra pielęgniarek, położnych i lekarzy, którzy zapewniają kompleksową opiekę zarówno nad kobietą, jak i niemowlakiem. W ramach opieki okołoporodowej wykonywane są liczne badania, tak aby potwierdzić, czy dziecko jest zdrowe, a także czy matka dobrze przezywa połóg. W tym celu zapewniana jest nie tylko opieka fizyczna, ale także psychologiczna – nie mniej istotna w powrocie do pełni sił po porodzie.

W ramach Oddziału funkcjonują blok operacyjny, blok porodowy, odcinek patologii ciąży i endokrynologii ginekologicznej, odcinek ginekologii i ginekologii onkologicznej oraz odcinek położniczy.

  • p.o. Kierownika Oddziału: dr n. med. Mieczysław Rajs
  • Pielęgniarka oddziałowa: mgr Weronika Filip
  • Liczba łózek: 74
czkd-patologia
Patologia ciąży i endokrynologia ginekologiczna
Czytaj więcej
czkd-porodowka
Blok porodowy
Czytaj więcej
czkd-blok
Blok operacyjny
Czytaj więcej
czkd-poloznoctwo
Oddział położniczy
Czytaj więcej
czkd-ginekolog
Ginekologia i ginekologia onkologiczna
Czytaj więcej
czkd-zespol
Zespół lekarski
Czytaj więcej