Press Room

Informacja o szpitalu

Szpital Miejski w Zabrzu Sp. z o. o. to miejski szpital wieloprofilowy. Powstał 4 grudnia 1961 roku. Szpital dysponuje 313 łóżkami, funkcjonują w nim oddziały: Chorób Wewnętrznych, Neurologii, Dermatologii, Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej, Anestezjologii i Intensywnej Terapii Medycznej, Oddział Położniczo-Ginekologiczny, Patologii Ciąży, Ginekologii Onkologicznej, Endokrynologii Ginekologicznej oraz Oddział Neonatologii. Przy szpitalu działają ponadto Przychodnie Wielospecjalistyczne, Centrum Zaopatrzenia Medycznego, Zakład Opiekuńczo– Leczniczy, Poradnia Medycyny Pracy, a także Centrum Edukacji Okołoporodowej. W 2011 roku szpital został wyróżniony Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Szpital posiada certyfikaty “szpitala bez bólu”, „Certyfikat jakości ISO 9001” oraz “szpitala promującego zdrowie”, a także tytuł „Perły Medycyny”.

Kontakt z mediami

32 277 61 09, 32 277 61 10