Logo

Porody w wodzie


Położna Oddziałowa Bloku Porodowego:

mgr Julia Winiarska

Kontakt

 32 277 63 36

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aby moc urodzić w wodzie pacjentka powinna mieć prawidłowe wyniki badań (HIV, HCV, HBS,WR, badanie ogólne moczu z ostatniego miesiąca i posiew z przedsionka pochwy i okolic odbytu w kierunku paciorkowców B-hemolizujacych), mieć odpowiednia wiedzę na temat porodu w immersji wodnej, przebieg ciąży i porodu musi być fizjologiczny, ciąża donoszona powyżej 37 tygodnia. Kwalifikacje do tej formy porodu pacjentka otrzymuje w trakcie porodu.

Należy również pamiętać, iż zawsze mogą wystąpić przeciwwskazania aby ukończyć poród w wodzie, jednak jeżeli pacjentka spełnia warunki, jest chętna do takiej formy porodu i nie ma przeciwwskazań medycznych jest to jedna z najbardziej naturalnych i najpiękniejszych form obecnie dostępnych. Dziecko rodzi się do wody i przez 40 sekund położna podtrzymuje je pod wodą. Ojciec dziecka może nagrać film z tego wydarzenia, które będzie pamiątką na całe życie.

Dodatkowo kobieta rodząca w wodzie jest mniej zmęczona, ma większą satysfakcje z porodu, woda działa przeciwbólowo, a to tylko niektóre zalety z porodu w immersji wodnej. Dziecko urodzone w wodzie ma znacznie łagodniejsze przyjście na świat (z wody do wody), światło i dźwięki są znacznie stłumione, a w późniejszym etapie prezentuje lepszy rozwój ruchowy.

Do porodu w wodzie dodatkowo można zabrać ze sobą: górę ze stroju kąpielowego lub krótki top i dwa duże ręczniki.

 

Zobacz również:

Rekordowy poród w Zabrzu

 

 
 
 
 

Copyright © Szpital Miejski w Zabrzu sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Microworks Studio Kreatywne