Organizacja świadczeń w Szpitalu Miejskim w Zabrzu zgodnie z Decyzją Ministra Zdrowia

Szanowni Państwo
W związku z otrzymaniem Decyzji Ministra Zdrowia z dnia 14.01.2021r. mającej wpływ na organizację świadczeń zdrowotnych w Szpitalu Miejskim w Zabrzu, informuję że Szpital Miejski w Zabrzu realizuje świadczenia zdrowotne w następujących zakresach:

1. Zabezpieczenia w strategii walki z pandemią oddział dla pacjentów z Covid-19, II poziom – 34 łóżka w tym 6 łóżek respiratorowych, III poziom zabezpieczenia chirurgii ogólnej – 3 łóżka i chirurgii urazowej – 3 łóżka.
    Do tych oddziałów przyjmowani są pacjenci z potwierdzonym dodatnim wynikiem RT-PCR lub dodatnim potwierdzonym testem antygenowym.
  2. Oddziały:
    ◦ Neurologii z pododdziałem udarowym,
    ◦ Chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii onkologicznej i leczenia chorób piersi,
    ◦ Chirurgii urazowo-ortopedyczny,
    ◦ Położniczo – ginekologiczny, patologii ciąży, endokrynologii ginekologicznej z pododdziałem onkologii ginekologicznej i endoskopowego leczenia endometriozy,
    ◦ Anestezjologii i intensywnej terapii medycznej,
    przyjmują pacjentów, którzy nie są zrażeni wirusem SARS-CoV-2.
  3. Szpitalny Oddział Ratunkowy przyjmuje pacjentów w stanach nagłych, w zakresie jak w pkt 2 oraz pacjentów z Covid-19.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w oddziale Covid, oraz mając na względzie dobro pacjenta, prosimy o telefoniczne ustalenie przyjęcia do oddziału z lekarzem nadzoru SOR – tel. 725 394 502.

W SZPITALU MIEJSKIM W ZABRZU NIE UDZIELAMY ŚWIADCZEŃ W ZAKRESIE CHORÓB WEWNĘTRZYM PACJENTOM NIEZAKAŻONYM  SARS-COV-2.