Jedyny taki SOR w Polsce

Na kolejne już spotkanie pacjentów z wyłonioną stomią jak również członków  rodzin zapraszamy  w najbliższy wtorek tj. 8 października 2019 r.  Tym razem spotkają się Państwo z Koordynatorem grupy – pielęgniarką stomijną  Jolantą Mączką oraz pielęgniarką  Magdaleną Łopuszańską.  Odbędzie się ono o godz. 17.00 w sali konferencyjnej mieszczącej się na I piętrze w budynku dyrekcji.

Grupa psychoedukacyjna dla osób z wyłonioną stomią działa przy Szpitalu Miejskim w Zabrzu od lutego 2014r.  w ramach poradnictwa dla pacjentów pielęgniarki,  i lekarze z oddziału chirurgii ogólnej a także psycholog Szpitala Miejskiego w Zabrzu  organizują spotkania, podczas których poruszana jest problematyka stomii. W trakcie tych spotkań  osoby uczestniczące na spotkania uzyskują odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące stomii, otrzymują również tak bardzo potrzebne wsparcie psychologiczne.

Tematem czwartkowego spotkania jest „pierwsza pomoc” pacjenci i ich rodziny będą mogli porozmawiać z pielęgniarkami  a także zapoznać się z ofertą produktów firmy Salts.

Grupa wsparcie to  bezpłatna inicjatywa pomocowa dla pacjentów z wyłoniona stomia oraz ich rodzin. Skupia wokół siebie Pacjentów wraz z rodzinami zarówno leczonych w Szpitalu Miejskim jak i z innych placówek.